Analog I/O Board
4-20mA (sourced), 0-10V
| Manufacturer: | General Electric |
| Product Category: | Gas turbine control |
| Spare Part Number: | DS200TCQAG1A |
| Estimated shipping dimensions: | 28x21.4x2cm |
| Weight: | 0.6 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Analog Inputs: | 16 channels |
| Resolution: | 16-bit ADC |
| Sampling Rate: | 10-100 samples/sec per channel |
| Voltage: | ±10V, 0-10V |
| Current: | 4-20mA, 0-20mA |
