ControlNet Coax T-Tap
supports one T-type coaxial
tap and measures 1 meter in length
| Manufacturer: | Allen-Bradley |
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | 1786-TPS/C |
| Estimated shipping dimensions: | 2.5 cm x 2.5 cm x 106.7 cm |
| Weight: | 0.2 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Cable Length: | 1 Meter |
| Operating Temperature Range: | -13 to 158 degrees Fahrenheit |
| Non-Operating Temperature Range: | -40 to 185 degrees Fahrenheit |
| Non-Condensing Relative Humidity: | 5% to 95% |
| Weight: | 3.00 lbs (1.36 kg) |
