| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Machinery Monitoring System |
| Spare Part Number: | REL-IR-BL/L-24DC/4×21 1032527 |
| Estimated shipping dimensions: | 2.25x2.8x3.55cm |
| Weight: | 0.03 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Degree of protection: | RT II |
| Degree of protection (Installation location): | ≥ IP54 (Installation location) |
| Ambient temperature (operation): | -40 °C ... 70 °C |
| Ambient temperature (storage/transport): | -40 °C ... 70 °C |
| Altitude: | ≤ 2000 m |
| Maximum switching voltage: | 250 V AC/DC |
| Minimum switching voltage: | 12 V (10 mA) |
| Limiting continuous current: | 6 A |
| Maximum inrush current: | 12 A (20 ms, N/O contacts) |
