| Manufacturer: | General Electric |
| Product Category: | Gas turbine control |
| Spare Part Number: | IS420UCSCH1A-H-V0.1-A |
| Estimated shipping dimensions: | 5.5x15.3x20.3cm |
| Weight: | 1.52 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Core Hardware Platform: | UCSC Compact Stand-Alone |
| Core Processor Type: | Quad-Core AMD G-Series (1.2 GHz) |
| Real-Time OS (RTOS): | QNX Neutrino (Multi-tasking, Real-time) |
| Supply Voltage: | 18V DC - 30V DC |
| Max Power Consumption: | 31W |
| Peripheral Ports: | 2x USB 2.0, 1x Serial Console |
