| Manufacturer: | General Electric |
| Product Category: | Gas turbine control |
| Spare Part Number: | IC694ALG221A |
| Estimated shipping dimensions: | 3.5x13.2x13.5cm |
| Weight: | 0.36 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Nominal Input signal: | 0-20 mA; 4-20 mA |
| Channel update rate: | 2 ms |
| Number of inputs: | 4 |
| Digital Resolution: | 12 bit |
| Analog input signal: | 0-20 mA; 4-20 mA |
