| Manufacturer: | Allen-Bradley |
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | 150-C30NBR |
| Estimated shipping dimensions: | 19.7x21x44.2cm |
| Weight: | 13.5 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Product Series: | SMC-3 (Bul. 150-C) |
| IP Rating: | IP20 |
| Component Type Motor Control and Drives: | LV Soft Starter |
| Rated Current, Light Duty, 3 Wire: | 30 A, 3 wire |
| Control Voltage: | 24 V AC/DC |
| Medium Duty Approx. kW (400/415 V AC, 3 wire): | 15 |
