| Manufacturer: | General Electric |
| Product Category: | Gas turbine control |
| Spare Part Number: | IC694MDL645A |
| Estimated shipping dimensions: | 3.5x13.5x13.5cm |
| Weight: | 0.26 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| No of Channels: | Sixteen (16) |
| Input points: | 16 (1 group) |
| Input signal range: | 0-30 VDC |
| Input Voltage Range: | 0 to 30 Volts DC |
| Nominal Input voltage: | 24 VDC |
| Rated Voltage: | 24 Volts DC |
