| Manufacturer: | Bently Nevada |
| Product Category: | Machinery Monitoring System |
| Spare Part Number: | 330910-00-09-10-01-00 |
| Estimated shipping dimensions: | 3x1.7x2cm |
| Weight: | 0.08 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Thread Type: | M10 x 1 (with armor) |
| Total Length: | 1.0 meter (39 inches) |
| Unthreaded Length: | 0 mm |
| Overall Case Length: | 90 mm |
| Connector Type: | Miniature coaxial ClickLoc connector with connector protector, standard cable |
| Connector Material: | Gold-plated brass |
| Cable Type: | Standard cable |
| Agency Approval: | Not required |
