| Manufacturer: | Bently Nevada |
| Product Category: | Machinery Monitoring System |
| Spare Part Number: | 24701-28-05-15-026-03-02 |
| Estimated shipping dimensions: | 38x7.8x7.8cm |
| Weight: | 2.22 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Material: | Stainless steel |
| Probe Cable Length: | 0.5 m (20 in) |
| Standoff Adapter: | 1.5 in |
| Probe Penetration: | 2.6 in |
| Mounting Thread: | 3/4-14 NPT |
| Fittings: | One 3/4-14 NPT plug; one 3/4-14 to 1/2-14 NPT reducer |
| Cable Seal Grip: | Grommets for 1/8-3/16 in, 1/4-5/16 in, 5/16-3/8 in |
| Agency Approvals: | CSA explosion-proof; CSA Type 4 |
