| Manufacturer: | Bently Nevada |
| Product Category: | Machinery Monitoring System |
| Spare Part Number: | 330910-00-16-10-01-00 |
| Estimated shipping dimensions: | 1.8x1.6x108cm |
| Weight: | 0.14 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Unthreaded length: | 0mm |
| Overall Case Length: | 160mm |
| Total Length: | 10=1.0 meter (39 in) |
| Connector and Cable-Type: | Miniature coaxial ClickLoc connector with connector protector, standard cable |
| Agency Approval: | Not required |
| Probe Tip Material: | Polyphenylene sulfide (PPS) |
