| Manufacturer: | Bently Nevada |
| Product Category: | Machinery Monitoring System |
| Spare Part Number: | 21000-16-10-00-077-03-02 |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Probe with Connector: | 3300 XL 8mm probe |
| Probe Cable Length: | 1.0 m (39 in) |
| Standoff Adapter (Option C Dimension): | No standoff adapter |
| Probe Penetration (Option D Dimension): | 7.7in(196mm) |
| Fittings: | One 3/4-14 NPT plug One 3/4-14 to 1/2-14 NPT reducer One cable seal grip with grommets for the following cable sizes: • 1/8 to 3/16 inches • 1/4 to 5/16 inches • 5/16 to 3/8 inches |
| Mounting Thread: | 3/4-14 NPT |
