EtherNet/IP Tap
This module has
Two (2) 10/100 Mbps
| Manufacturer: | Allen-Bradley |
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | 1783-ETAP1F |
| Estimated shipping dimensions: | 5.1 cm x 10.2 cm x 12.7 cm |
| Weight: | 0.2 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Power Supply Input: | 20.4…27.6V DC |
| Installation Orientation: | Horizontal / Vertical |
| Installation: | DIN Rail / Panel Mount |
| Supported Topologies: | Linear, Star |
| Transmission speed: | 10/100 Mbps |
| Fiber Optic Connector: | LC Connector |
| Ports: | 2 |
