6SL3210-5BE22-2CV1
Inverter
Product Describe
Inverter
SINAMICS V20. 3AC
400V 2.2KW
FILTER C3
GP - SINAMICS V20 GMC
GENERAL PURPOSE DRIVES
Technical specifications for 6SL3210-5BE22-2CV1
Manufacturer: Siemens
Product Category: PLC Systems
Spare Part Number: 6SL3210-5BE22-2CV1
Estimated shipping dimensions: 24.3x20.5x26.5cm
Weight: 6.3 kg
Tariff Code: 8537101190
Country of origin: Germany
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Rated Power: 2.2 kW
Rated Current: 6.4 A
Overload Capability: 150% for 60 seconds