330878-51-05
3300 XL 50 mm Proximitor Sensor
3300 XL 50 mm Proximity Transducer System
Its thin design allows it to be
mounted in either a high-density DIN-rail
installation or a more traditional panel mount
configuration
| Manufacturer: | Bently Nevada |
| Product Category: | Machinery Monitoring System |
| Spare Part Number: | 330878-51-05 |
| Estimated shipping dimensions: | 7.8x6x6.2cm |
| Weight: | 0.2 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | XIAMEN,FUJIAN,CHINA |
| Storage Temperature: | -51°C to +105°C (-60°F to +221°F) |
| Operating Temperature: | -51°C to +100°C (-60°F to +212°F) |
| Total Length and Mounting Option: | 5.0 meters (16.4 feet) systemlength DIN mount |
| Agency Approval Option: | Multiple Approvals |
| Mounting: | DIN mount |
| Outputresistance: | 50 Ω |
| Proximitor Sensor Material: | A380 aluminum |
| System Length: | 5 or 9 meters includingextension cable |
