330104-00-09-10-01-05
3300 XL 8 mm Proximity Probes
330104 3300 XL 8 mm Probe, M10 x 1 thread,
with armor
3300 XL 8 mm Proximity Transducer System
| Manufacturer: | Bently Nevada |
| Product Category: | Machinery Monitoring System |
| Spare Part Number: | 330104-00-09-10-01-05 |
| Estimated shipping dimensions: | 32x30x2cm |
| Weight: | 0.2 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | XIAMEN,FUJIAN,CHINA |
| Product Type: | Proximity Probes |
| Category Series: | 3300 XL series |
| Total Length Option: | 1.0 metre (3.3 feet) |
| Agency Approval Option: | CSA, ATEX, IECEx Certifications |
| Overall Case Length Option: | 90 mm |
| Unthreaded Length Option: | 00 mm |
| Connector and Cable-Type Option: | Miniature coaxial ClickLocconnector with connectorprotector, standard cable |
