| Manufacturer: | Bently Nevada |
| Product Category: | Machinery Monitoring System |
| Spare Part Number: | 32000-28-10-00-430-02-02 |
| Estimated shipping dimensions: | 37x9x8cm |
| Weight: | 1.5 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | XIAMEN,FUJIAN,CHINA |
| Product Type: | Probe Housing Assemblies |
| Fittings: | Two M25 Connectors, One Plug |
| Mounting Thread Option: | 3/4-14 NPT |
| Probe with Connector: | 3300 XL 8 mm probe, multiple approvals |
| Standoff Adapter Length: | No Probe Sleeve |
| Stock: | 45 |
| Probe Cable Length: | 1.0 m (39 in) |
| Probe Penetration Option: | 430 mm |
