-10 ~+10VDC
4-20 mA current input
| Manufacturer: | Hitachi |
| Product Category: | DCS System |
| Spare Part Number: | XAGV12H |
| Estimated shipping dimensions: | 4×8×13.5cm |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Input Channels: | 12 channels |
| Input Range: | 0-20 mA |
| Resolution: | 16-bit ADC |
| Accuracy: | ±0.1% of full scale |
| Response Time: | <50 ms |
| Power Supply: | 24 V DC |
