| Manufacturer: | Hitachi |
| Product Category: | DCS System |
| Spare Part Number: | TD000A |
| Estimated shipping dimensions: | 12.7x8.1x3.2cm |
| Weight: | 0.12 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | Japan |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Power Supply Voltage: | 24 VDC |
| Operating Temperature Range: | -20°C to +60°C |
| Communication Interface: | RS-485 |
| Input Current: | Up to 10 mA |
| Output Power: | 150 mA |
| Processing Speed: | 100 MIPS |
| Memory Capacity: | 16 KB |
| Protection Rating: | IP65 |
