330880-28-15-027-00-02
The design of the PROXPAC XL Proximity
2 8 3300 XL 8 mm probe with MultipleApprovals| Manufacturer: | Bently Nevada |
| Product Category: | Machinery Monitoring System |
| Spare Part Number: | 330880-28-15-027-00-02 |
| Estimated shipping dimensions: | 36.5x9x9.3cm |
| Weight: | 1.35 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | XIAMEN,CHINA |
| Probe and Approvals: | 3300 XL 8 mm probe with Multiple Approvals |
| Probe Penetration: | 2.7 in |
| Mounting Thread: | 3/4-14 NPT (Required if ordering Standoff Adapter Option.) |
| Fittings: | No fittings; two plugs and two washers |
| Standoff Adapter: | 1.5 in (38 mm) |
| Product Type: | Proximity Transducer |
| Category Series: | PROXPAC XL Series |
