Dual ethernet LAN process networks
Dual RedundancyNet interface for
redundant RCU confi guration
Dual Remote IO process BUS (RBUS)
4 general purpose Digital Input channels
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 355 x 158 x 87 mm |
| Weight: | 1.35 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | Norway |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Bit rate: | Max. 12 Mb/s |
| Insulation: | 500 V |
| Connector: | 2 x RJ45 |
| Channels: | 32 insulated serial lines |
| Power consumption: | Max. 20 W |
| Start-up current: | Max. 2.7 A |
| Input supply voltage: | 24 VDC |
| Temp. Operation: | -15˚C to 70˚C |
