Constant current/constant voltage
Automatic float mode return
Reverse polarity, short-circuit and current limiting protection
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 136 mm x 140 mm x 63 mm |
| Weight: | 0.5 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| VOLTAGE RANGE: | 90 V to 250 V (L-N) |
| DC OUTPUT: | 5 A DC 12 V DC at 13.7 V DC |
| RIPPLE AND NOISE: | <1% |
| EFFICIENCY: | >80% |
| REGULATION: | <0.001% Vo |
