32 software configurable multipurpose solid-state channels.
Analog and Digital Input and Output (AI, AO, DI and DO).
2 or 3 wire Resistance Temperature Detector (RTD).
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 355x158x87 mm |
| Weight: | 1.35 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | Norway |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Resolution: | ±0.5˚C |
| Accuracy: | ±0.4% of full scale |
| Automatic protection: | 26 mA |
| Current input range: | 0-20 mA |
| Input resistor to ground: | 3 MΩ |
| Voltage input range: | 0-4 V, 0-10 V |
| Input loop current: | Max. 4 mA @ 24 VDC loop voltage |
| No. of I/O channels: | 32 |
