SL-850 SL-CBUSV1-01
Memory modules
Data logging/backup
Firmware storage
Parallel or serial interface
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | SL-CBUSV1-01 |
| Estimated shipping dimensions: | 2.1x21x13cm |
| Weight: | 0.18 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Operating Voltage: | 3.3V DC or 5V DC |
| Power Consumption: | ≤1W |
| Operating Temperature: | -40°C to +85°C |
| Capacity: | 8MB to 64MB |
| Memory Type: | Non-volatile Flash |
