| Manufacturer: | Siemens |
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | C98043-A7009-L1/6RY1703-0GA01 |
| Estimated shipping dimensions: | 26.5x12.5x1.3cm |
| Weight: | 0.18 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | GERMANY |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Operating Temperature: | 0°C to +55°C |
| Storage Temperature: | -25°C to +70°C |
| Relative Humidity: | Up to 95%, non-condensing |
| Input Voltage: | Powered via the internal bus of the DC drive, typically ±15V DC and +5V DC for logic circuits. |
