| Manufacturer: | Siemens |
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | C98043-A7005-L1/6RY17041-0AA00 |
| Estimated shipping dimensions: | 26.5x12.5x1.3cm |
| Weight: | 0.18 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | GERMANY |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Input Voltage: | +5V DC (supplied directly by the CUD1 board |
| Power Consumption: | Low power consumption design, typically < 2W |
| Protection Rating: | IP20 |
| Operating Temperature: | 0°C to +55°C |
