6SL3224-0BE32-2UA0
Power Module
Product Describe
6SL3224-0BE32 2UA0
Power Module
SINAMICS G120 PM240 Power Module unfiltered
with integrated braking chopper
380-480 V 3 AC +10/-10% 47-63 Hz
power high overload: 22 kW at 200% 3 s,150% 57 s,100% 240 s
ambient temperature -10 to +50 °C
Technical specifications for 6SL3224-0BE32-2UA0
Manufacturer: Siemens
Product Category: PLC Systems
Spare Part Number: 6SL3224-0BE32-2UA0
Estimated shipping dimensions: 7.2x14.5x17.2cm
Weight: 1.16 kg
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Rated Output Power : 32 kW
Output Current : 61 A
Input Voltage : 3-phase 380-480V AC (±10%)