6SL3130-6AE15-0AB1
Smart Line Module
Product Describe
6SL3130-6AE15-0AB1
Smart Line Module
SINAMICS S120 SMART LINE MODULE
INPUT: 3AC 380-480V, 50/60HZ
OUTPUT: 600VDC, 8.3A, 5KW
FRAME SIZE: BOOKSIZE INTERNAL AIR COOLING
Technical specifications for 6SL3130-6AE15-0AB1
Manufacturer: Siemens
Product Category: PLC Systems
Spare Part Number: 6SL3130-6AE15-0AB1
Estimated shipping dimensions: 9.8x27x41cm
Weight: 6.88 kg
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Input Voltage: 3-phase 380–480V AC
Output Voltage: 510–720V DC
Rated Output Power : 5.5 kW
DC Link Voltage : 510–720V DC
Rated Input Current : 15A