6SL3120-1TE15-0AD0
SINAMICS S120 SINGLE MOTOR MODULE
Product Describe
6SL3120-1TE15-0AD0
INPUT: DC 600V
OUTPUT: 3-PH 400V, 5A
Technical specifications for 6SL3120-1TE15-0AD0
Manufacturer: Siemens
Product Category: PLC Systems
Spare Part Number: 6SL3120-1TE15-0AD0
Estimated shipping dimensions: 4.9x27x41cm
Weight: 5.18 kg
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Peak Output Current : 22.5 A
Rated Output Current : 15 A
Operating Temperature : 0°C to +40°C