65L3130-6AE15-0AB1
SMART LINE MODULE
Product Describe
65L3130-6AE15-0AB1
SMART LINE MODULE
INPUT: 3AC 380-480V, 50/60HZ
OUTPUT: 600VDC, 8.3A, 5KW
FRAME SIZE: BOOKSIZE INTERNAL AIR COOLING
INCL. CONTROL VOLTAGE ADAPTER MODULES PAINTED
Technical specifications for 65L3130-6AE15-0AB1
Manufacturer: Siemens
Product Category: PLC Systems
Spare Part Number: 65L3130-6AE15-0AB1
Estimated shipping dimensions: 30×23×6cm
Weight: 1.32 kg
Tariff Code: 8537101190
Country of origin: Germany
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Mounting : Booksize format
Input Voltage (3-Phase) : 380-480V AC ±10%
Input Frequency : 47-63 Hz
Rated DC Link Current : 15A