| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | General Automation |
| Spare Part Number: | MY4NJ |
| Estimated shipping dimensions: | 2.1x2.8x4.2cm |
| Weight: | 0.05 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | Japan |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Operating Voltage: | 100V AC |
| Operating Temperature: | -20°C to +60°C |
| Contact Rating: | 100,000 cycles |
| Contact Rating: | 10A @ 250V AC / 2A @ 30V DC |
| Relay Type: | SPDT |
| Number of Relays: | 4 |
| Contact Material: | Silver-plated brass |
| Relay Life: | Over 100,000 operations |
