| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | C500-AD501-EU |
| Estimated shipping dimensions: | 5.1 x 15.2 x 15.2 cm |
| Weight: | 0.2 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | JAPAN |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Resolution: | 12-bit |
| Power Supply Range: | 24 VDC |
| Operating Temperature: | -20°C to +70°C |
| Communication Interface: | MODBUS RTU |
| Certifications: | CE, UL, CSA |
