MCS20-230/24
Power Supply Module
Murr Elektronik MCS20-230/24
Murr Elektronik MCS20-230/24
Murr Elektronik MCS20-230/24
Product Describe
MCS2023024
Power Supply Module
SIL3 STO
Wall Mounting
DC Reactor
Brake Transistor
Integrated Components
Technical specifications for MCS20-230/24
Manufacturer: Murr Elektronik
Product Category: Server Driver
Spare Part Number: MCS20-230/24
Estimated shipping dimensions: 7.1 x 13.3 x 21.1 cm
Weight: 0.74 kg
Tariff Code: 8537101190
Country of origin: USA
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Input Voltage: 230V AC
Output Voltage: 24V DC
Maximum Current: 10A
Efficiency Rating: ≥ 95%