| Manufacturer: | Invensys |
| Product Category: | DCS System |
| Spare Part Number: | TRICONEX 4329G |
| Estimated shipping dimensions: | 2.2x41x40cm |
| Weight: | 2.36 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Operating Temperature: | -40°C to +70°C |
| Compatible System: | Exclusively designed for Triconex Triple Modular Redundant safety controller system architecture |
| Storage Temperature: | -40°C to +75°C |
| Data Transmission Speed: | 10 Mbps |
