| Manufacturer: | Hitachi |
| Product Category: | DCS System |
| Spare Part Number: | XCU232H |
| Estimated shipping dimensions: | 3.6x13.1x21cm |
| Weight: | 0.4 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | Japan |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Operating Frequency: | Up to 20 MHz |
| Number of Channels: | 4 |
| Sampling Rate: | 100 kS/s per channel |
| Resolution: | 12-bit |
| Power Consumption: | 10W |
| Environmental Temperature Range: | -20°C to +85°C |
| Operating Temperature Range: | -20°C to +70°C |
| Input Signal Range: | 0 to 10 V DC or 0 to 20 mA |
| Counting Rate: | Up to 10 MHz |
| Power Supply: | 12 V DC |
