| Manufacturer: | General Electric |
| Product Category: | Gas turbine control |
| Spare Part Number: | IC694MDL240 |
| Estimated shipping dimensions: | 3.5x13.2x13.5cm |
| Weight: | 0.28 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| No of Channels: | Sixteen (16) |
| Input signal range: | 0-132 VAC |
| Input Frequency: | 47-63 Hz |
| Power consumption: | 90 milliamps |
| Input current: | 12mA per channel |
