DISCONTINUED BY MANUFACTURER
DRIVE BOARD
DC2000
POWER SUPPLY / INSTRUMENTATION
MARK V
| Manufacturer: | General Electric |
| Product Category: | Gas turbine control |
| Spare Part Number: | DS200SDCIG2A |
| Estimated shipping dimensions: | 17.7 cm x 8.8 cm x 2.5 cm |
| Weight: | 0.14 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Category: | Drives |
| Subcategory: | Drive Board |
| Input Voltage: | 230V AC |
| Output Voltage: | 24V DC |
| Operating Temperature: | -10°C to +55°C |
| Environmental Compliance: | CE Certified |
