UR9UH
GE Multilin CPU Module
High-performance CPU module
GE Multilin Universal Relay (UR) series
| Manufacturer: | General Electric |
| Product Category: | Gas turbine control |
| Spare Part Number: | UR9UH |
| Estimated shipping dimensions: | 4x18.5x17.2cm |
| Weight: | 1.2 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | CHINA,XIAMEN |
| Ethernet Communication Ports: | One 10/100 Base-T (RJ45) port |
| Operating Temperature: | −40°C to +70°C |
| Storage Temperature: | −40°C to +85°C |
| Humidity: | 5% to 95% non-condensing |
| Capacity: | Up to 120 digital inputs or 72 contact outputs |
| Fiber Type: | Multimode (MM) 1310nm, 62.5/125μm |
| Fiber Optic Ports: | 2 × 100 Base-FX (LC connector) |
