ENRZ-DU20
SERVO NUTRUNNER UNIT
Product Describe
ENRZDU20
SERVO NUTRUNNER UNIT
AXIS CONNTROL
3-PHASE
4.3AMP
200-230V
200W
50/60HZ
Technical specifications for ENRZ-DU20
Manufacturer: ESTIC
Product Category: General Automation
Spare Part Number: ENRZ-DU20
Estimated shipping dimensions: 8.5x20.8x25cm
Weight: 3.84 kg
Tariff Code: 8537101190
Country of origin: USA
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Operating Temperature Range: -20°C to +50°C
Torque Range: 5 to 20 Nm
Communication Interface: EtherCAT
Enclosure Protection: IP65
Load Capacity: Up to 20Nm
Max Speed: 20,000 RPM
Communication Interface: RS-485 Modbus Protocol
Power Consumption: 120W