40180-03
Connector Protectors. Package
contains 10 pairs of connector
protectors
3300 XL NSv Proximity Transducer System
| Manufacturer: | Bently Nevada |
| Product Category: | Machinery Monitoring System |
| Spare Part Number: | 40180-03 |
| Estimated shipping dimensions: | 8.5x1x1cm |
| Weight: | 0.01 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | CHINA,FUJIAN,XIAMEN |
| Category Series: | 3300 XL NSv Series |
| Product Type: | Connector Protectors |
| Package Quantity: | 10 pairs (20 individual protectors) |
| Connector Type: | 75Ω Coaxial Connector |
| Impedance: | 75 Ohms |
| Configuration: | Male/Female pair |
| Storage Temperature: | -52°C to +177°C (-62°F to +351°F) |
| Operating Temperature: | -52°C to +177°C (-62°F to +351°F) |
| Relative Humidity: | 100% condensing |
| Output resistance: | 50 Ω |
