| Manufacturer: | Bently Nevada |
| Product Category: | Machinery Monitoring System |
| Spare Part Number: | 24701-34-05-00-030-04-02 |
| Estimated shipping dimensions: | 38x7.8x7.8cm |
| Weight: | 2.22 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | XIAMEN,FUJIAN,CHINA |
| Probe with Connector: | 3300 XL 8mm with connector protector and approval option |
| Standoff Adapter: | No standoff adapter |
| Probe Penetration: | 3.0 in (76.2 mm) |
| Probe Cable Length: | 20 in (0.5 m) |
| Mounting Thread: | 3/4-14 NPT |
| Fittings: | One 3/4-14 NPT plug only |
