| Manufacturer: | B&R |
| Product Category: | PLC Systems |
| Spare Part Number: | X20SI9100 |
| Estimated shipping dimensions: | 2.5x10.2x10.2cm |
| Weight: | 0.05 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | GERMANY |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Number of inputs: | 20 |
| Nominal voltage: | 24 VDC |
| Input circuit: | Sink |
| I/O module: | 20 safe digital inputs, 4 pulse outputs, 24 VDC |
| Max. internal cycle time: | 1600 µs |
| Power consumption Bus: | 0.4 W |
| Internal I/O: | 1.6 W |
| Voltage range: | 24 VDC -15% / +20% |
