SPBUSHUB
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
INPUT/OUTPUT BUS MODULE HUB
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 355 x 158 x 87 mm |
| Weight: | 1.34 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | Norway |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Category: | PLCs/Machine Control |
| Subcategory: | PLC Module/Rack |
| Relative Humidity: | Up to 98% |
| Operational Temperature Range: | -15°C to +70°C |
| Power Supply Voltage: | 10 to 28.8 VDC from SPBus |
| SPBus Type: | RS-485 (multidrop) with Manchester encoded signal |
