Operating Temperature -20°C to +60°C
Storage Temperature -40°C to +85°C
Operating Humidity 5% to 95% RH, non-condensing
Certification CE, UL, RoHS
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 7.6 cm x 5.1 cm x 12.7 cm |
| Weight: | 0.1 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Input Voltage Range: | 24 V DC |
| Input/Output Types: | Digital inputs (DI) |
| Warranty: | One year |
| Delivery: | In stock for fast tracking |
| Delivery term: | DHL/FEDEX/UPS |
