16 individually configurable solid-state digital input or output Channels
16 relay channels, NC / NO.
Dual Remote I/O Process Bus interface (RBUS A and RBUS B) for redundant communication with the host computer(s).
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 355x158x87 mm |
| Weight: | 1.35 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | Norway |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| No. of I/O channels: | 32 |
| Breaking capability: | 0.1 A: 300 V |
| leakage: | Max. 0.1 mA @ 24 VDC input supply voltage |
| Max. input signal freq: | 10 ms pulses |
| HW fail safe: | Max. 65 ms |
| Input loop current: | Max. 4 mA @ 24 VDC loop voltage |
| Temp. operation: | -15°C to +70°C |
