Dual ethernet A process network
Dual Redundancy et interface for redundant RCU configuration
Dual field networks for interfacing 3rd party ethernet field devices
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 355 x 158 x 87 mm |
| Weight: | 1.34 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | Norway |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Input supply voltage: | 24 VDC (+30%, -25%) |
| Start-up current: | Max. 2.8 A |
| Power consumption: | Max. 20 W |
| Power connectors: | Screw terminals |
| Clock frequency: | 1.5 GHz |
| Ambient temperature: | -15°C to 70°C |
