Dual ethernet LAN process network
Dual Redundancy Net interface for redundant RCU configuration
Dual field networks for interfacing 3rd party ethernet field devices
Dual Remote I/O process BUS (RBUS)
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 355x158x87 mm |
| Weight: | 1.34 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | Norway |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Memory: | 2 GB |
| Clock frequency: | 1.5 GHz |
| Start-up current: | Max. 2.8 A |
| Power consumption: | Max. 20 W |
| Input supply voltage: | 24 VDC (18-31.2 V) |
| Nominal current consupmtion: | Max. 0.75 A |
| RBUS connectors: | 2 x shielded RJ45 modular jack |
| Digital Output: | 4 x opto-isolated outputs Max. 30 mA |
| Digital Input: | 4 x opto-isolated inputs |
| Channels: | 24 insulated serial lines via RSER200 modules |
