Power PC processor 8245, 400 MHz capable of running AIM and DP applications, 32 MB SDRAM memory and 16 MB Flash memory
Built-in Self Test (BIST) facilities and error reporting
system (via Operator Stations)
Watchdog with a system status output
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 355 x 158 x 87 mm |
| Weight: | 1.35 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | Norway |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Input voltage: | 24 VDC ±20% |
| Power consumption: | maximum 20 W |
| Memory: | 32 MB SDRAM |
| CPU speed: | 400 MHz |
| Power supply voltage: | 10 to 28.8 VDC |
| Protection standard: | IP20 |
| Heat dissipation: | maximum 20 W |
| Ambient temperatures: | 0° C to 70° C |
