Bel Power Solutions
DIN Rail Power Supplies
Switching Supplies
| Product Category: | PLC Systems |
| Estimated shipping dimensions: | 194 x 113.6 x 138 mm |
| Weight: | 3 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | USA |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Input Type: | 1-Phase / Single Phase |
| Output Power: | 500 W |
| Input Voltage: | 85 VAC to 264 VAC, 90 VDC to 350 VDC |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Isolation Voltage: | 2.8 kVDC |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
