| Manufacturer: | indramat |
| Product Category: | Server Driver |
| Spare Part Number: | TVD1.3-ANW1 |
| Estimated shipping dimensions: | 38.1 x 12.7 x 33.0 cm |
| Weight: | 20.4 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | Germany |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| Power Supply: | DC 24V |
| Max Current Capacity: | 15Amps |
| Environmental Compliance: | IP67 Waterproof |
| Connection Type: | RS-485 |
| Communication Speed: | Up to 1Mbps |
