| Manufacturer: | indramat |
| Product Category: | Server Driver |
| Spare Part Number: | DKC01.3-040-7-FW |
| Estimated shipping dimensions: | 7.6 cm x 40.6 cm x 25.4 cm |
| Weight: | 5.1 kg |
| Tariff Code: | 8537101190 |
| Country of origin: | Germany |
| Place of shipment: | Xiamen, Fujian, China |
| INPUT/OUTPUT: | 16 AMPS/11 AMPS |
| SHORT CIRCUIT CURRENT RATING: | 42000 AMPS |
| Operating Voltage: | 230 V AC |
| Maximum Output Power: | 40 kW |
| Control Protocol: | CANopen, EtherCAT |
